НОВИНИ

Чи давати воду немовлятам? Думка експерта

Чи потрібно поїти немовлят, а головне — чим? Розібратися в цьому нам допомогла Тетяна Філь, перинатальний і сімейний психолог, клієнт-центрований психотерапевт, консультант з грудного вигодовування, мама шістьох дітей.

Чи поїти немовля водою — залежить від його «меню»
«Якщо малюк знаходиться на штучному або змішаному вигодовуванні, то йому обов’язково потрібно пропонувати воду між годуваннями, — зазначає Тетяна Філь. — Дитина повинна бути не голодна, але при цьому відразу після їжі давати пити малюкові не можна. Якщо ж дитина перебуває на повному грудному вигодовуванні, до 6-місячного віку допоювати її не потрібно, адже всю необхідну рідину вона отримує з материнського молока. Природна система налаштована таким чином, що при підвищенні температури навколишнього середовища обсяг переднього молока (по суті — рідини) збільшується. А дитина між звичайними годуваннями починає прикладатися до грудей з метою попити. У свою чергу, в мами підвищується потреба в питній воді. Ось чому в жарку погоду мама, що годує груддю, повинна споживати значно більше чистої води, ніж в звичайному режимі». Важливо звернути увагу і на стан малюка. Якщо у нього підвищується температура тіла внаслідок спеки або захворювання, западає тім’ячко, пересихають губи — його потрібно частіше прикладати до грудей. «З того моменту, як батьки починають вводити прикорм дитині на тлі грудного вигодовування, обов’язково потрібно пропонувати дитині пити», — рекомендує Тетяна Філь.

Як і чим поїти малюка
Якщо дитина вигодовується з пляшечки, то і воду їй можна давати з аналогічної, звичної для неї пляшечки. Якщо дитину догодовують на тлі грудного вигодовування, то і допоювати її потрібно тим методом, яким вводиться прикорм: дозована ложка, чашка і т. д.
Особливу увагу слід звернути на те, чим ви поїте малюка. Через те, що нирки новонароджених ще недостатньо розвинені, малюки дуже чутливі до надлишку мінеральних солей. Тому експерт рекомендує воду з низькою мінералізацією без газу.

Наприклад, таку як «Аква Няня» — це питна вода з низькою мінералізацією для дітей з перших днів життя. «Аква Няня» підходить для пиття, оскільки її не потрібно кип’ятити. Також її можна використовувати для розведення дитячих сумішей, фруктових і овочевих соків, заварювання трав і чаїв.
Купуючи воду для малюка, дізнайтеся, де вона видобувається і розливається. «Аква Няня» розливається в курортному регіоні — місті Миргород Полтавської області, на Миргородському заводі мінеральних вод, провідному підприємстві галузі.
Джерело, з якого добувають воду, захищене від будь-яких забруднень і шкідливих викидів, а до самої свердловини обмежений доступ сторонніх осіб.
Кожна партія продукції перевіряється на відповідність органолептичним, фізико-хімічним та мікробіологічним показникам. Періодично проводиться розширений аналіз продукції на відповідність показникам безпеки із залученням незалежних лабораторій.
Всі виробничі процеси на заводі повністю автоматизовані. А якість продукції контролюється на всіх етапах виробництва.

«Аква Няня» не обробляється озоном, діоксидом вуглецю і сріблом, не містить консервантів, штучно не насичується макро- та мікроелементами.
Тому, купуючи своєму малюкові «Аква Няню», ви можете бути впевнені в її якості та безпеці.